Strona główna

dominika jasińska

Menu

Dzieje się

Październik 2019

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Oferta

Kim jestem - o stawianiu granic sobie i innym

Szukanie granic w sobie jest zarazem poszukiwaniem odpowiedzi - kim jestem? Jak daleko sięgam? Ile chcę dać? A ile wziąć? Warsztaty w towarzystwie koni, które mają pomóc odpowiedzieć sobie na pytanie kim jestem, gdzie są moje granice - w relacji z sobą, w relacji z innymi. To poszukiwanie zatartych czasem granic odczuwania własnej autonomii, tożsamości, poczucia bezpieczeństwa, miłości, bliskości. Odkrywania tego, czego naprawdę chcę. Odbierania i czytania sygnałów, które płyną z ciała. To są warsztaty dla osób, które znają Porozumienie bez Przemocy.

content/1500384702warsztaty-konie.jpg

Dlaczego konie? Konie to gatunek zwierząt uciekających z wrodzoną asertywnością. Nie szukają konfrontacji tylko komfortu i wygody. Są absolutnie skoncentrowane na swoich potrzebach i w związku z tym, dla człowieka, są najlepszymi nauczycielami, tego w jaki sposób dbać o siebie i podejmować decyzje z poziomu dorosłego - bez wchodzenia w rolę dziecka, rodzica, ofiary czy sprawcy. Są w 100 % odpowiedzialne za siebie i autonomiczne. Gdy pracujemy z nimi warsztatowo stają się naszym zwierciadłem - demaskują intencje, z jakimi działamy. Wzajemna interakcja sprzyja budowaniu prawdziwego kontaktu z sobą, autentyczności i spójności wewnętrznej i tym samym stawiania jasnych i klarownych granic.

Doświadczenia z pracy z końmi przekładają się na codzienne życie. A to jak wchodzimy z końmi w interakcje pokazuje jak funkcjonujemy w naszym życiu.

Żeby móc określać granice swojej tożsamości wchodzimy w interakcje z otaczającym nas światem (rodzina, znajomi, praca, zwierzęta) i mamy okazję odpowiadzieć sobie na pytanie na ile chcemy modyfikować swoje zachowanie, swój udział w tej interakcji. Obszary, które nas interesują to:

1. Granice zawodowe
2. Granice rodzinne (dzieci, rodzice)
3. Granice towarzyskie
4. Granice w relacji partnerskiej
5. Granice, jakie stawiamy sobie

2 warsztaty jednodniowe
2x8 godzin (10.00-18.00, Szatarpy k. Przywidza)

Cena:
580 zł (za 2 warsztaty, w cenie posiłek w trakcie)
W sprawie płatności proszę o kontakt mailowy przed lub po rejestracji na stronie. dane do wpłaty wyślemy mailem. 

Grupa:
maksymalnie do 8 osób

Prowadzenie:
Maja Węgrzynowicz-Rusiniak – trenerka warsztatu grupowego, psychotraumatolog, od 2006 roku pracuje w oparciu o NVC, w kontakcie z naturą i końmi.
Dominika Jasińska – certyfikowana trenerka NVC, właścicielka dwóch koni - Tobasco i Peggy.

Ważne!
Jest mozliwość pozostania na cały tydzień pomiędzy warsztatatmi. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane osoby proszę o kontakt.

Uwaga!
Aby wziąć udział w tych warsztatach nie potrzebujesz żadnego doświadczenia z końmi. Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą - wszystko, co zrobisz ma wynikać z twojej gotowości i budowanego poczucia bezpieczeństwa w nowym środowisku. Podczas zajęć nie ma jazdy konnej, a jedynie indywidualne i grupowe ćwiczenia z koniem z ziemi oraz zajęcia w sali. Ubierz się swobodnie i weź ze sobą coś na każdą pogodę oraz notatnik i długopis.

Najbliższe terminy:

Termin: Czas trwania: Miejsce:
13 października 2019 10:00 - 18:00 Szatarpy 39 k. Przywidza
26 października 2019 10:00 - 18:00 Szatarpy 39 k. Przywidza
Grupa: 8 osób / wolnych miejsc: 3 Cena: 580 zł