Strona główna

dominika jasińska

Menu

Dzieje się

Grudzień 2021

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Oferta

Mediacje (Carl Plesner)

content/1401196217warsztaty_foto_carl.jpg


Dwudniowy warsztat prowadzi Carl Plesner – Certyfikowany Trener NVC

Kiedy poznałam Carla w marcu tego roku w Danii, oczy mi się zaświeciły a serce zabiło mocniej. Z zachwytem przysłuchiwałam się jak ten postawny, charyzmatyczny mężczyzna dzielił się swoimi doświadczeniami pracy jako mediator wykorzystujący NVC. Bo Carl to nie tylko Certyfikowany Trener NVC, ale także na co dzień mediator współpracujący z duńską policją i szkołami, i człowiek, który aktywnie zaangażował się w konflikt na Ukrainie - był tam kilkukrotnie, by mediować pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Pomyślałam sobie, że bardzo chciałabym, żeby Carl podzielił się swoim doświadczeniem tutaj w Polsce, gdzie wiele osób stara się aktywnie działać w obszarze NVC i mediacji, mając jednocześnie wiele pytań i wątpliwości, co do tego jak to robić efektywnie i w kontakcie ze stronami.

Co poza doświadczeniami wyróżnia osób mediowania Carla?

Przede wszystkim bazując na rzeczywistych, często bardzo trudnych sytuacjach konfliktowych, opracował narzędzie, które wspiera proces mediacyjny i  łączy w sobie zalety mediacji NVC z Kręgami Naprawczymi Dominica Bartera. Po drugie, co również wynika z praktyki mediacyjnej, stara się w taki sposób uczyć docierania do zwaśnionych stron by jak najmniej używać hermetycznego, często nazywanego ”sztucznym”, języka NVC. Jednym słowem, w trakcie warsztatów odpowiada na pytanie jak docierać do osób, które nie znają języka potrzeb i jak nie budować muru komunikacyjnego pomiędzy mediatorem i stronami.

Dla kogo jest ten warsztat?

Czego się dowiesz w trakcie warsztatu?

Carl Plesner pochodzi z Danii. Jest certyfikowanym trenerem NVC. Tak pisze o sobie:

Pracuję w interwencji kryzysowej, mediując konflikty i facylitując procesy uzdrawiania i pojednania począwszy od prześladowań w szkołach, przemocy i tortur, przemoc seksualną i zbrodnie wojenne. To, co robię, ma na celu przywrócenie godności, człowieczeństwa i wolności utraconej w następstwie przemocy wszystkim zainteresowanym stronom, bez względu na siłę konfliktu.

content/1401786614carl_foto.jpg 

Uczę ludzi Kręgów Naprawczych, Porozumienia bez Przemocy i mediowania konfliktów. Prowadzę szkolenia otwarte, dla szkół i sektora publicznego.

Obecnie pracuję również na Ukrainie w zakresie:

  • szkolenia księży i psychologów z wojska i policji z komunikacji i działań naprawczych w oparciu o Porozumienie bez Przemocy.
  • promowania pojednania i pokojowego dialogu wśród działaczy z Majdanu i specjalnej jednostki milicji ukraińskiej – Berkut.

W pracy z konfliktami wychodzę z podstawowego założenia: kiedy skłóceni ludzie są wspierani w wyrażaniu siebie i w byciu słyszanymi i widzianymi, to wzajemne zrozumienie między nimi rośnie. A przemoc nie jest w stanie wyrastać ze wzajemnego zrozumienia - tylko współczucie i współpraca może być tego efektem. Moją pracą i misją w życiu jest, by tak się stało.

Warsztat prowadzony w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC)

Wymagania dla uczestników: znajomość NVC i mediacji w oparciu o NVC (minimum 10 dni warsztatowych)

Warsztat będzie tłumaczony na język polski.

UWAGA! Miejsce na liście uczestników gwarantuje opłacenie zaliczki w wysokości 120 zł (bezzwrotna w razie rezygnacji).
Pozostała kwota 500 zł płatna do 10 sierpnia 2014. Tu znajdziesz informacje do przelewu.

Jeśli jesteś zainteresowana/y wzięciem udziału w tym warsztacie, napisz