Strona główna

dominika jasińska

Archiwum aktualności

Dzieje się

Wrzesień 2020

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Co w trawie piszczy?

Warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych

25.09.2011

Wraz z grupą osób propagującą ideę Porozumienia Bez Przemocy oraz Fundacją Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych FISO, Cafe Fikcja i "Żyrafą w Trójmieście" zapraszam na cykl wydarzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych obchodzony 2 października. Z tej okazji odbędą się między innymi warsztaty przygotowane w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Wstęp wolny! :-)

04.10.2011
Empatia dla siebie - wykorzystaj ją do poznania i zrozumienia swojego wewnętrznego krytyka.

Któż nas nigdy nie zapętlił się w błędnym kole samokrytyki? Zwykle bardzo szybko przychodzi nam formułowanie krytycznych osądów na własny temat, sprawnie i precyzyjnie potrafimy wytknąć sobie każdy błąd, pogrążając się w niechęci do samego siebie. Jeszcze szybciej potrafimy sformułować taki osąd: „Dobra, taki jestem i nie mam na to wpływu”. Na warsztacie chcemy zachęcić Was do tego, by zatrzymać się i przyjrzeć sobie. Poobserwować reakcje na popełniane ‘błędy’. Zapoznać się z naszym wewnętrznym krytykiem, zastanowić się, co tak usilnie chce nam zakomunikować, dać mu empatię i ostatecznie sprawić, by życie z nim stało się dla nas przyjemniejsze.

Wspólnie poszukamy sposobów na to, jak zwiększyć akceptację siebie i uporać się z trudnymi niekiedy uczuciami, pojawiającymi się z powodu osądów na swój własny temat.

Prowadzenie: Dominika Jasińska, Joanna Szlązak
Termin: 
04.10.2011, godzina 17.00 – 20.00
Miejsce: Fundacja Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych FISO, Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11
Liczba miejsc: 12 osób
Informacje i zapisy: dominika.jasinska@op.pl

05.10.2011
Prakt
ykowanie empatycznej komunikacji, a więc bycie w łączności z uczuciami i potrzebami…

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o głębokich, satysfakcjonujących kontaktach w najbliższych relacjach i prawdopodobnie każdy z nas chciałby mieć taki sam kontakt sam z sobą. I często zadajemy sobie pytania: jak pozostać w zgodzie z samym sobą i innymi? Co blokuje nasze relacje, a co je wzbogaca? W czasie warsztatu zgłębimy tajniki empatycznej komunikacji, popracujemy nad umiejętnością rozróżnienia faktu od interpretacji, skoncentrujemy się na kontakcie z własnymi uczuciami oraz nad znaczeniem otwartego i jasnego wyrażania swoich potrzeb. Zajmiemy się również świadomą prośbą oraz jej „wolnością”. Wspólnie spróbujemy wsłuchać się siebie i innych na poziomie uczuć i potrzeb. 

Prowadzenie: Ewa Krzymuska - Gryncewicz, Iwona Milewska
Termin: 05.10.2011, godzina 17.00 – 20.00
Miejsce: Fundacja Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych FISO, Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11
Liczba miejsc: 12 osób
Informacje i zapisy: biuro@fiso.org.pl

09.10.2011
Konflikt i co dalej? - jak zachować się w trudnych sytuacjach tak, 
aby być w zgodzie ze sobą i zrozumieć potrzeby innych.

I stało się, sprzeczka z partnerem, kłótnia z dzieckiem, przyjacielem, nieporozumienia w pracy - to sytuacje, które zdarzają się każdemu z nas. Jak się zachować aby konflikt zakończył się szczerą, otwartą rozmową? Jak w sytuacji, kiedy spotykasz się z gniewem, krytyką i dominacją powiedzieć o swoich potrzebach i uczuciach, a jednocześnie zobaczyć potrzeby drugiego człowieka? Jak zadbać o siebie, kiedy twoje potrzeby nie są respektowane? Jak wyjść z kręgu dominacji i osiągnąć prawdziwe porozumienie oparte na trosce, partnerstwie i poszanowaniu tak, aby odczuwać radość ze współpracy i współuczestniczenia w życiu grupy.

Na warsztacie przyjrzymy się typowym zachowaniom w sytuacjach konfliktowych oraz nauczymy się jak odczytywać potrzeby innychzawarte w formie oskarżeń czy krytyki, co pozwala na wzajemne zrozumienie.

Prowadzenie: Bożena Szymula
Termin: 09.10.2011, godzina 16.00 – 19.00
Miejsce: Café Fikcja, Gdańsk Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 99/10 (Antresola)
Liczba miejsc: 12 osób
Informacje i zapisy: bozena.szymula@gmail.com oraz fikcja@cafe-fikcja.pl

09.10.2011
Spotkanie miłośników Porozumienia bez Przemocy w Cafe Fikcja

Zapraszamy wszystkich miłośników metody NVC i ”języka żyrafy” na spotkanie, wspólne rozmowy i świętowanie. W trakcie spotkanie będzie można nabyć bądź zamówić książki związane z tematyką Porozumienia Bez Przemocy. A jest ich całkiem sporo. :)

Termin: 09.10.2011, godzina 19.00
Miejsce: Café Fikcja, Gdańsk Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 99/10 (Antresola)
Liczba miejsc: Nieograniczona :)