Strona główna

dominika jasińska

Menu

Dzieje się

Październik 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Coaching

Coaching oparty na potrzebach

Każde działanie, które podejmujemy bądź którego nie podejmujemy wynika z dążenia do zaspokojenia potrzeb. Często błądzimy po omacku lub po powierzchni nie będąc do końca pewnymi lub nie mając jasności o jakie potrzeby chodzi i jakie w konsekwencji działania podjąć by je zaspokoić.

Coaching oparty na potrzebach pozwala spojrzeć na zmiany, których chce się dokonać w życiu w sposób głęboki i wielopoziomowy, począwszy od tego, co na samej powierzchni (nie lubię mojej pracy, chcę ją zmienić, ale to wydaje się ekstremalnie trudne), idąc głębiej (by odkryć, że tak naprawdę jestem zmęczona i znużona i marzę o różnorodności, spontaniczności) i jeszcze głębiej (by zobaczyć, że to co jest na dnie to głęboka tęsknota za doświadczaniem bogactwa świata i kontaktu z tym światem i samym sobą).

Być może brzmi to prosto i banalnie gdy się o tym pisze – jednak przeżycie tego to rodzaj poruszającej podróży, w trakcie której dochodzi do transformacji na najgłębszym poziomie, do którego nie mamy zwykle dostępu będąc tylko i wyłącznie na powierzchni. Owocem tej podróży jest bardziej autentyczny kontakt z samym sobą i wtedy też pojawia się większa jasność, co do tego jakie podjąć w życiu kroki by doświadczać tego, co dla nas najważniejsze. Docieramy do istoty. Docieramy do siebie.

W pracy coachingowej łącze kilka umiejętności, które nabywałam pracując w oparciu o Porozumienie bez Przemocy  –  pierwsza i podstawowa to umiejętność empatycznego słuchania i docierania do potrzeb, zarówno tych na powierzchni jak i ukrytych głębiej. Druga to umiejętności mediatora - praca z konfliktami (z innymi oraz naszymi, wewnętrznymi), widzenie kilku punktów widzenia. Trzecia to umiejętności coachingowe, które zdobywałam na intensywnym treningu z Pernille Plantenel, certyfikowaną trenerką NVC oraz akredytowanym coachem ICF oparte o metodę „Coaching for Transformation”.

Moja propozycja to:

Pierwsze spotkanie (50 minut, rozmowa wstępna, określenie tematu sesji, liczby sesji, umowy dotyczącej płatności, itp.) - bezpłatne
potem:
4 spotkania (50 minut raz na 10-14 dni) – 150 zł każde (spotkania osobiste lub skype)
lub
8 spotkań (50 minut raz na 10-14 dni) – 125 zł każde (spotkania osobiste lub skype)

Zainteresowane osoby, zachęcam do kontaktu.