Strona główna

dominika jasińska

Menu

Dzieje się

Kwiecień 2024

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Coaching

Spotkania indywidualne - coaching oparty na potrzebach

NA KONOPNICKIEJ LUB VIA SKYPE

content/1541423982konopnicka_foto_all_small.jpg

Każde działanie, które podejmujemy bądź którego nie podejmujemy wynika z dążenia do zaspokojenia potrzeb. Często błądzimy po omacku lub po powierzchni nie będąc do końca pewnymi lub nie mając jasności o jakie potrzeby chodzi i jakie w konsekwencji działania podjąć by je zaspokoić.

Coaching oparty na potrzebach pozwala spojrzeć na zmiany, których chce się dokonać w życiu w sposób głęboki i wielopoziomowy, począwszy od tego, co na samej powierzchni (nie lubię mojej pracy, chcę ją zmienić, ale to wydaje się ekstremalnie trudne), idąc głębiej (by odkryć, że tak naprawdę jestem zmęczona i znużona i marzę o różnorodności, spontaniczności) i jeszcze głębiej (by zobaczyć, że to co jest na dnie to głęboka tęsknota za doświadczaniem bogactwa świata i kontaktu z tym światem i samym sobą).

Być może brzmi to prosto i banalnie gdy się o tym pisze – jednak przeżycie tego to rodzaj poruszającej podróży, w trakcie której dochodzi do transformacji na najgłębszym poziomie, do którego nie mamy zwykle dostępu będąc tylko i wyłącznie na powierzchni. Owocem tej podróży jest bardziej autentyczny kontakt z samym sobą i wtedy też pojawia się większa jasność, co do tego jakie podjąć w życiu kroki by doświadczać tego, co dla nas najważniejsze. Docieramy do istoty. Docieramy do siebie.

W pracy indywidualnej łącze kilka umiejętności, które nabywałam pracując w oparciu o Porozumienie bez Przemocy  –  pierwsza i podstawowa to umiejętność empatycznego słuchania i docierania do potrzeb, zarówno tych na powierzchni jak i ukrytych głębiej. Druga to umiejętności mediatora - praca z konfliktami (z innymi oraz naszymi, wewnętrznymi), widzenie kilku punktów widzenia. Trzecia to umiejętności coachingowe, które zdobywałam na intensywnym treningu z Pernille Plantenel, certyfikowaną trenerką NVC oraz akredytowanym coachem ICF oparte o metodę „Coaching for Transformation”.

W SZATARPACH W TOWARZYSTWIE KONI

content/1541418060swit-11_small.jpg

Dlaczego towarzystwie koni? Konie to gatunek zwierząt uciekających z wrodzoną asertywnością. Nie szukają konfrontacji tylko komfortu i wygody. Są absolutnie skoncentrowane na swoich potrzebach i w związku z tym, dla człowieka, są najlepszymi nauczycielami, tego w jaki sposób dbać o siebie i podejmować decyzje z poziomu dorosłego - bez wchodzenia w rolę dziecka, rodzica, ofiary czy sprawcy. Są w 100 % odpowiedzialne za siebie i autonomiczne. Gdy pracujemy z nimi warsztatowo stają się naszym zwierciadłem - demaskują intencje, z jakimi działamy. Wzajemna interakcja sprzyja budowaniu prawdziwego kontaktu z sobą, autentyczności i spójności wewnętrznej i tym samym stawiania jasnych i klarownych granic. Doświadczenia z pracy z końmi przekładają się na codzienne życie. A to jak wchodzimy z końmi w interakcje pokazuje jak funkcjonujemy w naszym życiu.

Sesje odbywają się w Szatarpach (k. Przywidza, 50 min. od Gdańska) w naturalnym środowisku życia stada sześciu koni, z których dwa są pod moją opieką - Peggy i Tobasco. Sa to zżyte z sobą konie cygańskie zwane inaczej tinkerami. To spokojne, przyjaźnie nastawione do ludzi zwierzęta, każde obdarzone swoim, niepowtarzalnym charakterem.

Tobasco z Jaskółki
Nauczyciel dystansu do siebie. Wbrew temu, co pokazuje zdjęcie to stoik. Lubi flegmatyczny bezruch. Rusza się żwawiej jedynie w sytuacjach zagrożenia. Najczęściej wyimaginowanych. Kocha jedzenie i Peggy. Ma żyłkę sztukmistrza w sobie. Gdy poczuje, że z człowiekiem jest mu bezpiecznie, można się z nim pięknie bawić i śmiać. Na początku jednak jego upór przypomina ośli. A siłę swoją na pewno wykorzysta przeciwko człowiekowi a ku swej wygodzie i chwale - jeśli tylko znajdzie nasz słaby punkt. Tobasco żyje wraz z Peggy w bezstajennym chowie. Co oznacza, że dzień i noc, zimę i w lato spędza na dworze. Przed deszczem chroni go las, przed muchami i słońcem też. Czego można doświadczyć z Tobasco? Zarówno własną niemoc, jak i moc. Własną słabość i siłę. Bezsilność i poczucie wpływu. Jak być leaderem w jednym momencie i słabeuszem w drugim. Można po prostu doświadczyć siebie autentycznym. Bez ściemy. A to wszystko w bardzo małej dawce i również poprzez zabawę, bo Tobasco to koń nieprawdopodobnie wdzięczny i oddany.

content/1541421067swit_small.jpg

Peggy van der Tucker
Moja nauczycielka życia, którą chcę się dzielić z innymi ludźmi. Nie wiem jak to możliwe, ale od razu wiadomo, że Peggy to ona. Jest nieprawdopodobnie wrażliwa i delikatna. I niezależna - odwdzięcza się spokojem i słodyczą gdy jest się wobec niej subtelnym i nienachalnym. By być z człowiekiem potrzebuje dialogu - może być bez słów. Gdy próbuje się z nią być na siłę, zamyka się w sobie i robi się wycofana lub niespokojna. Jest oddana gdy zaufa. Peggy żyje w stadzie, które nie zna boksu stajennego. Które samo wybiera gdzie i jaką trawę je. Które pije wodę ze stawu. W stadzie, które jest wolne, w którym konie są pytane o zdanie. O samopoczucie. Czego można doświadczyć z Peggy? Uwrażliwienia na dotyk. Ciszy. Zatrzymania. Ukojenia. Radości z kontaktu na bardzo subtelnym a jednocześnie głębokim poziomie.

content/1541420438swit-19_small.jpg

Ile kosztują sesje:

indywidualne (ul. M. Konopnickiej 7/1 Gdańsk Wrzeszcz):
1 spotkanie 
(50 minut) – 200 zł (spotkanie osobiste lub skype)
4 spotkania (50 minut raz na 10-14 dni) – 175 zł każde (spotkania osobiste lub skype)
8 spotkań (50 minut raz na 10-14 dni) – 150 zł każde (spotkania osobiste lub skype)

indywidualne w stadzie koni (Szatarpy k. Przywidza):
1 spotkanie 
(90 minut) – 300 zł każde (spotkania osobiste)
4 spotkania (90 minut raz na 10-14 dni) – 250 zł każde (spotkania osobiste)
8 spotkań (90 minut raz na 10-14 dni) – 200 zł każde (spotkania osobiste)

Zainteresowane osoby, zachęcam do kontaktu.

Jeśli myślisz o nabyciu umiejętności coachingowych lub rozwoju osobistym rozważ szkolenie Coaching opaty na potrzebach